اندر احوال شکمبه گوسفند و ماده ۱۰۱

در حالی که با ساعت مچی جدیدش بازی می کرد گفت: خدا را شکر وضع مالی مردم هم عجب خوب شده!!
با تعجب گفتم: مگه چی شده؟
گفت: تا یادمه همه مردم از فقیر و غنی با شکمبه گوسفند غذای خوشمزه ای درست می کردن و تناول می فرمودن ولی مثل اینکه تازگیا اونو حواله سطلهای زباله شهرداری می کنن!!
گفتم: نه بابا فکر نکنم اینجوری باشه
گفت: مگه نبودی، جناب شهردار روز جمعه گفت مردم شکمبه های گوسفند رو تو سطلها میریزن و باعث زحمت می شن!!!
گفتم: حالا به فرض هم درست باشه؛ نگفت پس کجا باید بریزن ؟؟!!!
گفت: نمیدونم !!!
***
گفت: راستی تو جریان ماده ۱۰۱ قانون شهرداریها رو میدونی؟
گفتم: گفتم باز چی شده مگه؟
گفت: باز جناب شهردار تذکر داده که بریم بخونیم!
با تعجب گفتم: مگه قراره امتحان بدیم؟
گفت: نه؛ بالاخره می دونی چیه؟
گفتم: “ماده ۱۰۱ـ ادارة ثبت اسناد و دادگاهها موکلفند در موقع تقاضای تفکیک اراضی محدود شهر و حریم آن عمل تفکیک را طبق نقشه‌ای انجام دهند که قبلاً به تصویب شهرداری رسیده باشد نقشه‌ای که مالک برای تفکیک زمین خود تهیه می‌کند و برای تصویب به شهرداری در قبال رسید تسلیم می‌کند، باید حداکثر ظرف دو ماه از طرف شهرداری تکلیف قطعی آن معلوم و کتباً به مالک ابلاغ شود.

در صورتی که در موعد مذکور، شهرداری تصمیم خود را به مالک اعلام نکند مراجع مذکور در فوق، مکلفند پس از استعلام از شهرداری طبق نقشه‌ای که مالک ارائه می‌نماید عمل تفکیک را انجام دهند.

معابر و شوراع عمومی که در اثر تفکیک اراضی احداث می‌شود متعلق به شهرداری است و شهرداری در قبال آن به هیچ عنوان وجهی به صاحب آن پرداخت نخواهد کرد.”

گفت: ولی من نگاه کردم یه چیز دیگه بود
گفتم: خب؛ چی بود؟
گفت: فکر کنم مربوط به این بود که شهروندان قبل از هر گونه ساخت و ساز باید از شهرداری مجوز ساخت بگیرن و در صورت داشتن عقب نشینی هم باید حریم معابر رو رعایت کنن در غیر این صورت شهرداری با اونا برخورد خواهد کرد.
گفتم: نه؛ اون ماده ۱۰۰ قانون شهرداریهاست؛ حالا چرا به این فکر افتادی؟ مگه تخلفات زیاد شده؟
گفت: نمیدونم ولی چون شهردار در جلسه پرسش و پاسخ قول داده بودن که با یه سری ساخت و سازهای غیرقانونی با قاطعیت برخورد کنن فکر کردم دارن دوباره تذکر میدن!

گفتم: آهان؛ عجله نکن هنوز فرصت زیاده!!!
گفت: درسته حق با ….!!!
سرشو انداخت پایین و بی خداحافظی رفت.

پ.ن: ماده ۱۰۰ـ مالكين اراضي و املاك واقع در محدودة شهر يا حريم آن بايد قبل از هر اقدام عمراني يا تفكيك اراضي و شروع ساختمان از شهرداري پروانه اخذ نمايند.
شهرداري مي‌تواند از عمليات ساختماني ساختمانهاي بدون پروانه يا مخالف مفاد پروانه بوسيله مأمورين خود اعم از آنكه ساختمان در زمين محصور يا غيرمحصور واقع باشد جلوگيري كند…. ادامه ماده قانونی

یک نظر

  1. سلام
    شهرمان آرام است کوچه ها تمیز و پاک ساخت و سازها قانونی مجوزها گرفته شده زباله ها روز به روز ساعت به ساعت جمع آوری شده ادبیات مسئولین عالی زیر ساخت شهرمان در حد شهرستان همه چیز آرام فقط اندک مشکل است آن هم وضع خوب مردم ما که باعث حواله کردن بیستو(شکمبه)به سطل های محترم شهرداری که باعث کثیف شدن سطل های (آشغال!!!!)میشود

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا