دوستداران غار بنوو در بخشداري صحراي باغ دور هم جمع شدند

جلسه ميراث فرهنگي به رياست محمد آزادي بخشدار صحراي باغ با حضور امام جمعه ،شهردار، شوراي اسلامي ومعتمدين عمادشهر برگزار شد

درابتدا بخشدار صحراي باغ جناب آقاي آزادي ضمن خيرمقدم وتقدير وتشكر از حضار ،درمورد اهميت وضرورت توجه به ميراث فرهنگي ومكانهاي تاريخي در جذب توريست وگردشگري و فراهم آوردن كار هاي  اساسي و زير بنايي دراين زمينه سخناني ايراد كردند.

درادامه امام جمعه محترم عمادشهر جناب آقاي قتالي ضمن تقدير و تشكر از بخشدار و برگزار كنندگان جلسه پيرامون غار تاريخي بنوو وضرورت توجه به آن واحداث جاده ومسير دسترسي آسان گردشگران به اين مكان تاريخي صحبت نمودند وپس از آن هر يك ازحضار در اين زمينه به بحث وتبادل نظر پرداختند .

درپايان جلسه مصوب شد :

۱- تشكيل كارگروه ميراث فرهنگي ازبين معتمدين واساسنامه

۲- شروع به كار پروژه جاده سازي مسير عمادده به غار بنوو

tmp_25448-20160418_2313011120684107  tmp_25448-20160418_225443-1280289115

tmp_25448-20160418_225648-2072709379  tmp_25448-20160418_2313212070797630

روابط عمومي بخشداري صحراي باغ

8 نظر

 1. باسلام و خسته نباشيد
  بسيار خوشحالم كه دوستان دور هم جمع شده و در مورد مسائل ميراث فرهنگي و گردشگري تصميماتي گرفته شد كه مهمترين آن ايجاد كارگروه ( انجمن) ولي ذكر اين نكته هم لازم و ضروري مي باشد كه ايجاد راه دسترسي از نظر اداره ميراث فرهنگي لارستان جاي اشكال دارد ولي دوستان بنا به دلايلي كه جاي ذكر نيست ميخواهند اين كار را غير كارشناسانه و خودسرانه انجام دهند. مانند چندي قبل كه مي خواستند با هلي كوپتر بولدوزر ببرند براي لاي روبي برستو.

 2. اقای محمد با تشکر از اظهار نظر
  به نظر شما کار کارشناسانه چطوری است و اگر از این راه اطلاعات کافی دارید دوستان را هم راهنمایی کنید تا کارها کارشناسانه انجام بگیره.
  و مشکل هلی کوپتر برای بنوو چه اشکالی داشت.امکان داده توضیح بیشتر بفرمایید

 3. جناب man عزيز كار كارشناسانه معلومه يعني كارشناسان ميراث فرهنگي و دوستاني كه اطلاعات كافي و تجربيات جاهاي ديگر را دارند از آنها در اين زمينه مشورت گرفت و بر انجام كار خود به هر قيمتي پافشاري نكرد.
  و اما استفاده از هلي كوپتر هيچ اشكالي نداره ولي مشاهده كرديد همان كار با همت جوانان انجام شد و بايد ذكر كرد كه هزينه كرايه هلي كوپتر چيزي در حدود ٣٠ ميليون تومان برآورد شده بود فارغ از هزينه هاي ديگر. ولي جوانان فداكار و ايثارگر در قالب كاري جهادي افتخار آفريدند و جدا از برستو اقدامات ديگري انجام دادند ولي دريغ از تشكر خشك و خالي، اينجاست كه ادم فكر مي كند نياتي بجز انجام كار وجود دارد.
  البته دوستان كارشناس در اداره ميراث فرهنگي علي الخصوص خانم علويه پيشنهادات خوب و كارشناسانه خود را به دوستان داده اند ولي گويا دوستان صاحب نظرترند.

 4. من سر رشته ای در میراث فرهنگی ندارم ولی میدونم که کشیدن جاده به غار بنوو کاری غیر اصولی است. چنین مکانهایی نحوه دسترسی به آن نیز به همین صورت باید بکر و طبیعی باشد.

 5. حتی ساخت حوضچه در آن مکان نیز اشتباه بوده. فراموش نکنیم که آن مکان به عنوان یک میراث ثبت شده است. نباید هیچگونه تغییر و تحولی در آن ایجاد کرد البته ترمیم و تعمیر میشود انجام داد اما اینکه بخواهیم چیزی را تغییر و یا اضافه کنیم هرگز.
  یک مکان به عنوان میراث فرهنگی و تاریخی با یک مکان تفریحی و استراحتگاه متفاوت است نباید غار بنوو را به یک مکان تفریحی تبدیل کرد که اگر چنین شود نابودیش در آینده نزدیک حتمی است.

 6. با سلام
  به عنوان يك شهروند صحرا باغی، که بنوو متعلق به همه ی صحرا باغی های عزیز هست که همه در این قضیه دخیل هستند، کشیدن جاده تا بنوو تصمیمی است غیر عاقلانه، من از دوستان غیر متخصص که در بخشداری دور هم جمع شده اند و چنین تصمیم غیر خردمندانه گرفنته اند، در تصمیمشون تجدید نظر جدی اتخاذ کنند

 7. با عرض سلام وخسته نباشید خدمت میراث دوستان میده ای!!
  باعث خوشحالی که مسئولان شهر ما به فکر میراث فرهنگی شهرمون هستند. ولی کشیدن جاده به غار بنوو تصمیمی کاملا غیر عاقلانه است چون مسئولان محترم بدون هیچ گونه بررسی ، فقط تصمیم گرفتند! و گله ای که از مسئولان محترم به ویژه بخشدار محترم دارم اینکه مسئولان محترم چرا راه دوری میرید درسته باید به میراث فرهنگی اهمیت داد،ولی وقتی که بغل دستتون مردم روستایی(استاس) به خاطر نداشتن جاده ای خوب دارن زجر میکشن، برای اینکه حتی تاکسی های عمادده هم حاضر نیستن به خاطر خرابی جاده به روستا بیان، , و اگر هم بیان با n تومان، سوالی که از شما دارم مسئولان محترم چرا، به فکر مردم نیستید.
  برای پیشرفت یک شهر در مرحله اول باید راه های ارتباطی شهر با روستای اطراف درست باشد. با تشکر

 8. غار بنوو و حوضچه های آن قطره قطره پر می شوند. آبگرم نیست که چشمه آنچنانی داشته باشد. هر گردشگر که یک لیوان از آب بنوشد یا با خود ببرد در مدت یکسال نه آبی می ماند و نه بنووه ای و نه اثری از طبیعت و بکری آن با نوشتن یادگاری های بی نظیر. کمی بهتر بیندیشید تا نفرین پشت سر شما نباشد.
  با تشکر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا