زیبایی ها و زشتی های غار بنوو در روز زمین پاک

هفته که به انتهایش نزدیک می شود، غار بنوو مشتاق تر می شود، مشتاق برای میزبانی دسته دسته مردمی که رنج پیاده روی و کوهنوردی را به جان می خرند تا تعطیلات آخر هفته را در طبیعت زیبای گاوبست و غار بنوو بگذرانند.
بنوو اما این روزها حال و روز خوبی ندارد. دیواره های غار متاسفانه به دیوار یادبود تبدیل شده، متاسفانه علیرغم تذکرات متوالی، کماکان یادگاریهای مختلف بر روی دیوار غار که به تازگی نوشته شده انسان را آزرده خاطر می کند؛ اگرچه دیدن یادگاریهای نوشته شده گذشته نیز خاطره خوبی برای علاقمندان به بنوو برجای نمی گذارد.

تقارن آن با روز زمین پاک بهانه ای شد تا به جمع آموری زباله های پراکنده در محوطه غار بپردازیم. انبوه زباله ها نشان از عدم توجه برخی گردشگران به حفظ طبیعت این غار زیبا می دهد.

طبیعت را دوست بداریم و غار بنوو نیز

IMG_2186

IMG_2263

IMG_2265

IMG_2270

IMG_2277

IMG_2328

IMG_2330

IMG_2334

IMG_2355

IMG_2377

IMG_2388

IMG_2410

IMG_2423

IMG_2425

7 نظر

 1. سلام
  برای همتون آرزوی سلامتی الله متعال دارم

 2. سلام
  متاسفانه نهادهای دولتی و غیر دولتی دستی توانا در نوشتن یادگاری در گوشه و کنار بنوو دارند و متاسفانه مسولی از عمادده تذکری هم نمی دهد.

 3. سلام
  اصلا نگران نباشید ان شاالله جاده کشیده میشه دیگه هیچ یادگاری نوشته نمیشه هیچ آشغالی ریخته نمیشه هیچ حوضی کثیف نمیشه هیچ حوضی خالی از آب تمیشه هیچ تخریبی هیچ آسیبی اتفاق نمیوفته:))

 4. آتش نشاني لارستان چي مي گه بر بدنه بنوو؟؟؟؟
  من هم با توجه به فرهنگ حال حاضر برخي از مردم، اميدوارم هيچوقت جاده اي كشيده نشه.

 5. پايگاه شهيد لارستان شما ديگه چرا!؟
  شما بايد فرهنگ ساز باشيد

 6. سلام
  ان شاالله ناراحت نباشید چون دوستان دارن جاده درست میکنن که راحتر بشه خاک واب بنوو رابیارن داخل عمادده وحتی خارج از عمادده که مشکل حمل و نقل نداشته باشنه ادم به برکه رحم نمیکنه بجای برداشتن اب مورد نیازش اب بیشتر برمیداره برای درختهای داخل خونه وباغش دیگه انتظار داری اب بنو نبره دوش بگیره
  عبدالله شاکری دوستار طبعت

 7. سلام آقای شاکری عزیز
  مسئولین به اصطلاح دلسوز ادم هایی که به اصطلاح کلمه ی معتمدین به یدک میکشند و انسان های به اصطلاح دوستدار طبیعت همیشه به فکر عمادده(یا عمادشهر مسئله این است)بودند چه در سرازیر شدن پول های هنگفت و صرف کردن در پروزه هایی که الان مشاهده بر نیمه تمام بودن میکنیم چه در مقایسه کردن بنوو با اب باد و فراتر از این با تخت جمشید:))
  اینکار حداقل باعث میشه آب اتبار جنب مسجد زیارت چند مدتی یه نفس راحت بکشه که ماشین ماشین ۲۰لیتری ۲۰لیتری برده میشه
  شما که دارین زحمت کشیدن جاده میکشین ان شاالله با همکاری اداره ابفا لوله کشی بکنین تا کار این برادران راحتتر بشه
  ان شاالله خیر نهایت همکاری میکنه و پول اینو هم میده
  کاری هم به منفعت شهر نسبت به متفعت اشخاص نداره

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا