نقدی بر عملکرد شورای اسلامی در سال۹۴ / دانشور

ضمن تقدیر و تشکر از تک تک اعضای شورای شهر و شهردار محترم و نیز عزیزان در شهرداری؛ چندی پیش در یک اقدام مثبت ویژه نامه ای از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر حاوی مطالبی چند منتشر گردید. اگر چه نقدهایی به محتوای این ویژه نامه وارد است اما از آنجایی که نفس این اقدام قابل ستایش و تقدیر است این اقدام را به فال نیک گرفته امیدواریم این اقدام هر از چند مدتی به مناسبتهای مختلف انجام بگیرد تا زمینه جهت انتشار نشریه ای در خور در شهر عمادده و نیز بخش صحرای باغ فراهم شود.

هم چنبن به مناسبت روز شوراها عملکرد شورای اسلامی در سال ۹۴ بر روی خروجی سایت شهرداری قرار گرفت که جهت استفاده عزیزان بازدید کننده سایت میده چه خبر عینا در این سایت نیز منتشر شد.فارغ از هر گونه جهت گیری این عمل نیز قابل تقدیر است و احترام به شهروندان خوب عمادشهری امید که این عمل نیز تداوم پیدا کند.

مورد قابل ذکر دیگر اینکه  آن چه در این دوره به چشم می خورد ارتباط خوب و تنگاتنگ شهردار محترم با شهروندان و خیرین محترم می باشد که یکی از نقاط قوت شهردار در این دوره به حساب می آید. امید که از این رهگذر شاهد شکوفایی بیشتر شهر در بعد عمرانی و آبادانی باشیم.

هدف از طرح این مطلب نوشته ای نقدگونه است بر بیلان کاری شورا در سال ۹۴، فارغ از هر گونه حب و بغض امید که مسوولین عزیز نیز از این منظر به این نوشته نگاه کنند.

بیلان کاری شورا در سال ۹۴ از چند نکته قابل نقد است:

 

۱- آن چه از موارد هفتاد و دو گانه این بیلان برمی آید همکاری و هماهنگی خوبی است که دوستان شورا از آن برخوردارند و ظاهراً در قسمت پی گیرهای امور مربوط کارنامه ای قابل قبول دارند.

۲- بهتر بود عملکرد شورای اسلامی همراه با عملکرد شهرداری منتشر می شد، چرا که شهرداری به عنوان بازوی اجرایی شوراست و عملکرد این دو از هم جدا نیست.

۳- از میان موارد هفتاد و دو گانه بیلان ۱۴ مورد آن مربوط به مصوبه های شوراست که با عنایت به نقش نظارتی شورا این امر قابل قبول است اگرچه در بعد نظارت بر عملکرد شهرداری خصوصا در قسمت ساخت و ساز متاسفانه نقش چشمگیری مشاهده نمی شود:

الف- متاسفانه در برخی موارد عدم اجرای طرح هادی و تخلف از آن از جانب شهروندان به چشم می خورد که با گذشت حتی یکسال علیرغم وعده شهردار در جلسه پرسش و پاسخ برخوردی جدی با آنان صورت نگرفته است.

ب- نظارت بر عملکرد کارگران و رفتگران عزیز شهرداری که اگرچه از وظایف شهرداری به حساب می آید اما شورای اسلامی به عنوان نهاد بالادستی می تواند با تذکرات بجا نسبت به عملکرد بهتر موظفین در این قسمت نقش بسزایی داشته باشد.

ج- برخی از موارد یاد شده صرفا انجام مکاتبه بوده که به حصول نتیجه منجر نشده بطور مثال مورد ۱۸ (تشکیل پرونده صدور اسناد املاک سطح شهر و پیگیری در اداره بنیاد مسکن جهت تسریع در کار) که تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.

د- در برخی موارد از نشست مسوولین با معتمدین جهت انجام امور یاد شده است به عنوان مثال مورد ۱۵؛ خوب است لااقل جهت آشنایی شهروندان با معتمدین عزیزی که طرف مشورت عزیزان در شورا هستند ذکر خیری از ایشان می شد تا هم تقدیری باشد و هم ذکر خیری

ه- در برخی موارد زحمات و نقش تعدادی از دوستان غیرقابل انکار می باشد و شاید نقش عزیزان شورا نقش دوم این امر بوده خوب بود در این قسمت از این عزیزان یادی می شد و البته تقدیری لفظی؛ مانند موارد:

۴۶- پیگیری بودجه اختصاص یافته به امام زاده شاه قتال و غار باستانی بنوو که نقش جناب سید عباس قتالی در این مورد غیر قابل انکار می باشد و اگرچه در نهایت اعتباری نه به بنوو رسید و نه به امام زاده شاه قتال

۱۱- شرکت و حضور فعال و موثر در جشنواره صنایع دستی و گردشگری ( روز لارستان بزرگ ) در محل باغ نشاط لار  که بجا بودند از سایر دست اندرکاران که گاها نقش اول را برعهده داشتند ذکر خیری می شد عزیزانی چون محمد حیدری، محمد دوزنده و …

۷۱- پیگیری راه اندازی شبکه دیجیتال و رادیو fm  از صدا و سیمای مرکز فارس که نقش جناب آقای فلاحت به عنوان نقش اول درگیر این ماجرا بر کسی پوشیده نیست و نیز پی گیری های بخشدار محترم

۲۸- همکاری و نشست های متعدد با فرهنگیان جهت اسکان فرهنگیان غیر بومی در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ که در این مورد نیز نقش برخی فرهنگیان چون آقایان علی فلاحت و عبدالعزیز امیری غیر قابل انکار است و انصافا نقش اول را بر عهده داشتند.

۵۷- تشکیل کار گروهی جهت برگزاری مراسم دهه فجر و برنامه ریزی در این رابطه که معلوم نیست با وجود تشکیل این کارگروه چرا امسال بر خلاف رویه هرساله گروه تئاتر آفاق حاضر به همکاری نشد و اصلا اعضای این کارگروه را چه کسانی تشکیل داده بودند و در دهه فجر امسال شهروندان شاهد کدام برنامه شاخص از سوی این کارگروه بود.

و ……

اگر بخواهیم از دایره انصاف خارج نشویم کاش در این بیلان ذکری می شد از کسانی که در این امور گاها نقش اول را بر عهده داشتند و گاه یاوران شورا بودند که به راستی نه مسوولین به تنهایی می توانند از عهده مشکلات برآیند و نه سایرین و بلکه دولت، شورا، شهروندان دلسوز سه راس مثلث آبادانی و عمران جامعه هستند که عدم وجود یکی می تواند اخلالی در پیشیرد امور ایجاد کند.

اما وعده های که مححق نشد:

اوایل فعالیت این دوره مسابقه مقاله نویسی برگزار شد که متاسفانه نه نتایج آن مشخص شد و نه به برندگان آن جایزه ای داده شد.

در جلسه پرسش و پاسخ برگه های توزیع شد مبنی بر اعلام دوطلبانه شهروندان جهت همکاری با شورا در زمینه های مختلف که با وجود گذشت قریب به یکسال نه جلسه ای گرفته شد نه از کسی جهت انجام همفکری و همکاری دعوت به عمل آمد.

ریاست محترم شورای اسلامی در جلسه پرسش و پاسخ از عملکرد کمیته فرهنگی ایراز نارضایتی نمود آیا بعد از جلسه فوق برای این کمیته وظایفی خاص تعریف شد که مسوول محترم کمیته آن را انجام ندادند یا ابراز نارضایتی فقط در جلسه پرسش و پاسخ بود؟

اوضاع نابسامان ورزش شهر روی دیگر سکه عملکرد ورزشی کمیته ورزشی می باشد متاسفانه در این قسمت در سال گذشته اقدامی مفید و با برنامه صورت نگرفته، شایسته است با وجود خیل علاقمندان به فعالیتهای ورزشی، کمیته ورزشی شهر از پتانسیل های موجود استفاده نموده و لااقل برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در ایام تابستان برنامه ای در خور ارائه دهد.

 

16 نظر

 1. سلام و درود خدمت مدریت سایت و همشهریان واقعا نقد های به جا و منصفانه ای بود …برادران شورای اسلامی عمادشهر لطفا جواب بدبن و از خودتون دفاع کنید البته اگر حرفی برای دفاع کردن داشته باشین….

 2. با سلام و خسته نباشید
  ماشاالله وتبارک الله احسن الخالقین
  با وجود همچین مسئولین و اینجور که عملکردها داره پیش میره ان شاالله شهرستان شدنمون حتمی هست و واسه عملکرد سال ۹۵ آقای دانشور باید یه هفته کامل و با چندین پست وقت خودشون رو به این کار اختصاص بدن

  و اما بریم سراغ عملکردها و ان شاالله پاسخگویی از طرف شورا
  برداشت از کلمه ی عملکرد چیه؟عملکرد در راستای پیشرفت شهر و آبادانی یا عملکرد در راستای منفعت اشخاص و یا جا افتادن اسم اعضای شورا

  در مورد ۷۰( شرکت و حضور فعال اعضای شورا در مراسمات متعدد و راهپیمایی روز قدس و بیست و دو بهمن ماه و …)چه نوعی عملکردی است؟یعنی اگه اعضای شورا شرکت نمیکردن راهپیمایی ها برگزار نمیشد؟

  در مورد ۴۳( همکاری با نویسنده مشهور بخش آقای راشد انصاری جهت فروش اثر جدید خود و تصویب خرید چندین کتاب از ایشان از محل اعتبارات شهرداری)چه نوعی عملکردی است؟چه سودی واسه شهر(روستا)داشته است؟

  در مورد ۳(تقدیر و تشکر از شهردار محترم به پاس تحقق ۲۰۰ درصدی بودجه سال ۹۳)
  اینو دیگه هیچی واسه گفتن ندارم و سکوت میکنم و در افق محو میشم

  در مورد ۴۷(نشست صمیمی اعضای شورا با اعضای محترم هئیت فوتبال و بازیکنان و بررسی مسائل و مشکلات و اطلاع از خواسته های آنان)
  آیا مشکلات رفع شد؟آیا وضع فوتبال شهر(روستا)بهتر شد؟آیا بعد از این جلسه سراغی از هئیت و مشکلات و …گرفته شد؟

  مورد ۵۷(تشکیل کار گروهی جهت برگزاری مراسم دهه فجر و برنامه ریزی در این رابطه)

  چه برنامه های در دهه فجر برگزار شده؟کجا برگزار شده که ما ازش بی خبر و همچنین سایت میده چه خبر؟نکنه توی خونه اعضای شورا برگزار شده
  تئاتر گروه آفاق کجای این مورد بوده؟
  شب شعر کجای این مورد بوده؟چرا با اقای دانشور همکاری نشده مثل هرسال برگزار بشه؟
  اگه اعضای شورای خودشون توانایی برگزار همچین مراسم هایی ندارن حداقل سنگ اندازی نکنن جلوی پای اشخاصی نظیر دانشور و دوزنده که دلشون به حال فرهنگ و هنر شهر(روستا)میسوزه

  در مورد ۷۳(همکاری و هماهنگی با مسئولین اداره منابع طبیعی و افراد محلی جهت اطفاء حریق کوه گاوبست و خاموش کردن آتش)

  چه نوع همکاری کردن مسئولین؟یه بالگرد فرستادن اونم جرات نداشت بره بالای کوه

  و خیلی از موردهای دیگر که جای بسی تامل دارد و فقط فقط جهت خودنمایی شورا و بعضی از اعضای محترم آورده شده و …
  عملکرد=درخواست+تصویب+اجرا
  با تشکر فراوان از بزرگان و دلسوزان این شهر(روستا) نطیر:اقای فلاحت،برادران رحیمیان،اقای خان شاکری،اقای دانشور،آقای قتالی،اقای حیدری(عمی)و…

 3. طغرل جان اون اسامی که پایین نوشتی به جز اقای رحیمیان ،فلاحت اگر پای منافع خودشون برسه دلسوزی یادشون می رود

  • خیلی از شهروندان اگه یک ماه جلو منزل انها جارو نزنند یا بوی اشغال محله رو برداره صداشون در نمیاد
   یا اوکثر مردم جلو شهردار که میرسن به جای انتقاد شروع میکنن به چاپ لوسی
   اگه مردم به وظیفه خودشون درست عمل کنند شهردار و شورا ۶نفر بیشتر نیستن و اخر حق با مردم میشه

   • با سلام
    اصولا قرار دادن شورا و شهرداری در یک جبهه و مردم در جبهه ای دیگر کار شایسته ای نیست
    به نظر می رسه منتقد منصف نعمتی است برای مسوولین هر جامعه و نقدها گاهی تلنگری است برای به خود آمدن و در نگاهی بازتر انگیزه ای است برای حرکتی بیشتر رو به جلو

 4. در ادامه این نقد ها یک نظر شخصی:
  اعضای شورای این دوره نسبت به دوره های پیشین از میانگین مدارج تحصیلی بهتری برخوردار بودن البته نمیخوام بگم این اختلاف چشمگیره اما با این وجود بعضی هاشون البته به همشون توهین نشه واقعا دچار به نوعی خودبزرگ بینی شده بودند که خیلی باعث تاسف هست و واقعا موجب کسر شان واقعی یه شخص هست که واسه اینچنین موردی بخواد اینجوری فخر فروشی کنه اونم نسبت به مردمی که اونا رو انتخاب کردن درشرایطی که تقریبا میشه گفت رقابتی در کارنبود در کل میشه گفت علت ضعفشون اول این موردی هست که عرض کردم دوم بی تجربگی چون اکثرا بلافاصله پس از فارغ التحصیلی وارد شورا شدن بدون اینکه از قبل کارهای مدیریتی از این قبیل رو عهده دار بوده باشن. میخوام اینجا یه تشکر ویژه داشته باشم از اقایان سید عباس قتالی و شیخ عبدالعزیز رحیمیان که از نظر بنده این دو نفر در دوره های پیشین هم خدایی کارکردند هم واقعا مرد بودند.

 5. سلام
  در ابتدا تشكر ويژه دارم از برداران عزيزم در شوراء بابت تمامي اقداماتي كه در جهت پيشرفت شهرمون انجام دادن. زحماتي كه با استرس و و و همراه است.
  درست است كه نقدهايي بر اعضاء شوراء فعلي وارد هست همانطور كه بر تمامي شوراهاي گذشته هم هركدام به نوعي وارد بوده است. ولي متاسفانه بد داريم در مورد دوستانمان در شوراء فعلي قضاوت مي كنيم و اين متاسفانه خيلي در سطح شهرمون و بين برخي مردم فراگير شده. فكر كنم اينگونه رفتار به دور از ايمان و مسلماني باشد. يقيناً تهمت و غيبت جزء گناهان كبيره است.
  خدا عاقبت همه ما را ختم به خير كند و پناه بر خدا

 6. با سلام..بالاخره اعضای شورای این دوره همگی از تجربه مدیریت کافی برخوردار نبودن..عیبی که هم دارم خییلی اهل مشورت و نظرخواهی نیستن..انگار کسانیکه اهل نظر هستن رقیب خود میدانن.اما شانسی که داشتن ی شهردار با تجربه کنارشون هست که نمیگذارد عیب این دوره از شورا نمایان شود .البته گرچه شهردار هم از قدرت مدیریت خوبی برخوردار نیست ولی در کل شهردار موفقی هست.دوستان اشاره ای کردن در قسمت ورزش..که انچه نمایان هست ورزش در وضعیت خوبی نیست.اخه کسانیکه در راس ورزش هستن انقدر سوادی ندارن ازشون انتظاری هم نمی رود .تا انجاییکه من اطلاع دارم مسول ورزش در شورا هم کسی هست که بینش ورزشی ندارد و بیشتر پارتی بازی و به کسانی مسولیت داده که اقوامش هستن …با این وضعیت نباید انتظار بهتری داشت..البته دوستان اعضا شورا از ظرفیت خوبی هم برخوردار نیستن تحمل انتقاد ندارن.

 7. عمادده هیچ وقت پیشرفت نخواهد کرد
  آن چیست که عیان است چه حاجت به بیان است

 8. دانشجوی گرامی بفرمایید بنده در کدام طرح و برنامه و ….ذینفع بوده و هستم که مرا متهم می کنید.
  با کمال تشکر

 9. در جواب ميده اي
  آن چيست نميدونيم ولي آن چيز چرا ميدونيم بيان هم نمي خواد
  خدايا نقد هم خوبه و نسيه چيز ديگه ست

 10. در جواب دانشجو.. اقای محمد حیدری(عمی)یکی از معتمد ترین و با شخصیت ترین افراد این این شهر هستن و همیشه بدون ادعا کارشون
  رو انجام دادن و فکر نمیکنم منفعت طلب باشه وگر نه واسه اجرای
  هر مراسم می تونست میلیون ها تومن درخاست کنه وخیلی چیزاهای
  دیگه که اینجا نمیشه گفت.

 11. عماد شهری عزیز نظر لطف و محبت شماست.
  ای کاش دانشجوی گرامی با نام مستعار خودشان را معرفی نمی کرد و با نام حقیقی خود نقد و انتقاد می نمود ،چرا ترس از اینکه خود را معرفی کنیم ؟بنده همیشه این جرات را داشته که خود را با نام خودم در این سایت معرفی و نقد و انتقاد نمایم.

 12. عضو گروه اناشید اسلامی عمادشهر

  عمی جان خودت رو ناراحت نکن این حرفها از کوته فکری بعضی دوستان است
  هنوز شما رو نشناختن اگه شمارو میشناختن اینجوری در مورد شما و کارهای خیرخواهانتون قضاوت نمی کردن

 13. عضو گروه اناشید اسلامی عمادشهر

  اگه امکان داره من از این دانشجوی محترم می خوام تو حرف زدنش شفاف باشه

 14. ىر جواب شهروند
  میشه لطف کنید آن چیز ک شما می دونین چی هست که ما از اون چیز بی اطلاعیم.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا