فرماندار ویژه لارستان تأکید کرد: مسئولین ادارات حق ندارند ایراد های بی مورد به سرمایه گذاران بگیرند

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت:مسئولین ادارات حق ندارند ایراد های بی مورد به سرمایه گذاران بگیرند.

به گزارش میلاد لارستان؛ علی اکبر نجیب زاده درجلسه شورای اقتصاد مقاومتی شهرستان لارستان گفت:به نظر بنده اقتصاد مقاومتی برای کشور و منطقه لارستان بزرگ یک فرصت است و ما بایستی به همت همه مردم و مسئولین کار جذب سرمایه گذار را شروع نموده و در راستای تحقق آن کار کنیم.

 وی اظهار داشت:تردیدی نیست با تحقق اقتصاد مقاومتی ، کشور به سمت رونق اقتصادی حرکت خواهد کرد.

معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه  می توان تولید را تقویت و سرمایه را جذب کرد، اظهار داشت: برای اینکه به رونق تولید و اشتغال برسیم باید تسهیلات لازم فراهم شده و شرایط کسب و کار بهبود یابد. در چنین شرایطی است که می توان انواع سرمایه گذار را جذب کرد و مناطق مختلف لارستان با توجه به فرصت و شرایط ویژه ای که دارند، می تواند نقش بسزایی در جذب سرمایه داشته باشند و همه باید تلاش کنیم که اقتصاد شهرستان به رونق و شکوفایی بیش از پیش برسد.

وی گفت:مسئولین ادارات توجه داشته باشند که حق ندارند ایراد های بی مورد به سرمایه گذاران بگیرند و تنگ نظری را کنار بگذارند بلکه با آغوش باز از سرمایه گذار استقبال و او را راهنمایی نمایند .

فرماندار ویژه لارستان ادامه داد: نباید قوانین و مقررات  من درآوردی از سوی ادارات ذیربط به کارخانجات و شرکت ها  تحمیل شود ،چرا که اگر ما گیر و دار اداری را از جلو پای سرمایه گذار برداریم سرمایه گذار با خیالی آسوده وارد صحنه می شود. بنابراین سرمایه گذار جایی سرمایه گذاری می کند که مزاحمت اداری نداشته باشد.

نجیب زاده در ادامه تاکید کرد:دراین جلسات با توجه به شعار سال ۹۵ مبنی بر”اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل” از سوی “مقام معظم رهبری” گفت: نمی خواهیم برای اجرایی کردن این شعار ارزشمند ،جلسه های بدون خروجی مشخص برگزار کنیم.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه بدون تردید تحقق اقتصاد مقاومتی در منطقه لارستان امکان پذیر است، اضافه کرد: همه بایستی دست به دست هم دهیم تا این مهم عملیاتی و اجرایی شود؛و قطعا خداوند هم کمک خواهد کرد و از این  مهم سربلند بیرون می آییم .

نجیب زاده با بیان اینکه باید ازاین فرصت طلایی یعنی برداشتن تحریم ها برای حضور سرمایه گذاران در امر سرمایه گذاری استفاده کنیم، افزود: زمینه سرمایه گذاری باید آسان گردد تا مردم به انجام آن ترغیب شوند؛ چرا که اگر این مهم اتفاق افتاد،تحول بزرگی در اقتصاد ایجاد خواهد شد.

وی افزود: سرمایه گذار در جایی سرمایه گذاری خواهد کرد که مزاحمتی برایش نداشته باشد، ؛ باید به معنای واقعی کلمه کارها را به مردم واگذار کنیم تا آثار رقابتی شدن آن را به وضوح ببینیم.

معاون استاندار فارس با بیان اینکه دستور رهبری می بایست تمام و کمال اجرایی گردد؛ تصریح کرد:وظیفه همه ماست که راه را برای ورود سرمایه گذار داخلی و خارجی هموار سازیم بنابراین معاون برنامه ریزی فرمانداری  و ادارات ذیربط هم موظف هستند جلسات شورای اقتصاد مقاومتی را بصورت مستمر برگزار نمایند.وی ادامه داد:وظیفه ما تلاش و کوشش است،نتیجه دست خداست.

فرماندار ویژه لارستان با اشاره به اینکه تمامی ادارات شهرستان از شرکت ها و اقتصاد دانان مشورت بگیرند،تاکید کرد: اگر تولید در کشور و به تبع آن در لارستان رونق بگیرد بیکاری حل خواهد شد و شهر و شهرستان پیشرفت می کند و فرمان رهبری که همان تحقق اقتصاد مقاومتی است؛اجرایی می گردد.

نجیب زاده در پایان سخنانش از بخشداران منطقه هم خواست که طرح ها را به سرمایه گذاران معرفی و آنها را برای امر اشتغال زایی در شهر و روستا تشوق و ترغیب نمایند.

علی اصغر علی پور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان هم  در این جلسه گفت: برای اجرای  سیاست های اقتصاد مقاومتی دو محور یکی تشکیل کارگروهای تخصصی مرتبط شامل کارگروه ارتقاء بهره وری و بهینه سازی ، ارتقاء توان تولید، ارتقاء اقتصاد دانش بنیان ،آموزش و مهارت و محور و دوم احصاء و شناسایی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی ،صنعتی و کشاورزی و ارائه گزارش جهت  مسائل و مشکلات و استخراج  بسته های حمایتی و پشتیبانی در حوزه های سرمایه گذاری مد نظر است.

در پایان اعضاء جلسه نیز نظرات و پیشنهادات خود را در این خصوص مطرح کردند.

خبرنگار: روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا