۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در لارستان،خنج و گراش برای ۶۰۰ کیلومتر فیبر نوری

16

۴۰ پروژه مخابراتی و ارتباطی با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در لارستان افتتاح شد
به گزارش صحبت در سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به لارستان ۴۰ پروژه مخابراتی و ارتباطی با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در شهرستانهای لارستان ،خنج و گراش افتتاح و به بهره برداری رسید.
دکتر  محمود واعظی در جلسه شورای اداری لارستان با گرامی داشت یاد مرحوم آیت الله آیت الهی امام جمعه سابق لارستان و شهیدان رجایی و باهنر, هفته دولت را به تمام دولتمردان تبریک گفت.
وزیر ارتباطات با تاکید بر تلاش دولتمردان برای نگاه یکسان به قومیتها و اعتقادات مختلف کشور, همه ی آحاد کشور ایران و نظام جمهوری اسلامی را برابر و برادر خواند.
وی در بخشی از سخنان خود گفت: ۶۵ سال است که ارتباطات مخابراتی داریم که به صورت صوتی (همان تلفن ثابت ) و مخابراتی بوده و در تمام کشور گسترده شده ولی تقریبا در میانه برنامه ۲۰ ساله کشور اقدام بسیار مهمی در این حوزه متولد شده که به سمت ارائه خدمات بسیار نوین و پیشرفت توسعه و انتقال اطلاعات پر ظرفیت موفق شدیم.
وی تصریح کرد: طی ۳ سال گذشته دولت محترم و وزارت ارتباطات موفق شده است نسل ۳و۴ را در سراسر کشور گسترش دهد و با توسعه ظرفیت ارتباطاتی داخل کشور شهرستان لارستان مستقیما به شبکه اصلی (شبکه ملی ) وصل شده است در صورتی که در سالهای قبل از طریق شیراز به شبکه وصل می شد اما در حال حاضر به طور مستقیم به شبکه ملی در ارتباط می باشد.
نرخ های خدماتی دیتا به تدریج کاهش پیدا می کند
وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه نرخ های خدماتی دیتا به تدریج کاهش پیدا می کند و امکانات بهتری در موارد فنی و علمی انجام خواهد گرفت گفت: با استفاده بیشتر از سرمایه گذاری مردم ( سرمایه گذاری پولی و زمانی ) و توان فکری و اجرایشان، شاهد توسعه اشتغال جوانان در این استان و در سطح ملی خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه  اکثریت آسیب هایی که در بین جوانان به وجود می آید از نبود شغل و درآمد کافی برای این قشر جامعه می باشد ابراز امیدواری کرد که رونق اقتصادی پیش رو موجب افزایش اشتغال جوانان شود.
 واعظی در ادامه با برشمردن بخشی از سیاست های داخلی و خارجی دولت تدبیر و امید افزود: تلاش دولت در جهت ثبات اقتصادی تورم است به طوری که تورم از ۴۰ درصد در دولت قبل ، در سال ۹۴ به ۱۵ در صد و هم اکنون به ۶/۹ درصد رسیده است. این مسئول با یادآوری شعار امسال ، ادامه داد : دولت تدبیر و امید اقتصاد مقاومتی را با تمام وجود باور دارد و اقتصاد مقاومتی راهگشای مشکلات اقتصادی کشور است.
وزیر ارتباطات در خصوص تحریم ها یادآور شد: دشمنان با ابزار تحریم به دنبال تسلیم کردن ملت ایران بودند که خوشبختانه رهنمودهای رهبری و اعتقاد راسخ مردم و وفاداری آنها به نظام و انقلاب باعث برملا شدن توطئه دشمنان شد. وی در این خصوص افزود: پس از مذاکرات هسته ای مردم نشان دادند که همیشه و همه جا پشتوانه این نظام و مملکت هستند.
واعظی خاطر نشان کرد: پس از مذاکرات هسته ای ، علاوه بر تثبیت حقوق هسته ای و در نظر گرفتن منافع عمومی ، میزان فروشی نفت ایران از ۱ میلیون به ۲ میلیون و ۴۰۰ بشکه افزایش داشته است. وی با بیان اینکه تا پایان دولت تدبیر و امید بنا به برنامه ریزی ها مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال در لارستان،خنج و گراش برای ۶۰۰ کیلومتر فیبر نوری سرمایه گذاری خواهد شد افزود: تمام شهرهای این سه شهرستان به نسل سوم تلفن همراه متصل و سه شهر لار،خنج و گراش به نسل چهارم تلفن همراه متصل می شود.
وی با اشاره به اینکه تمام روستاهای بالای ۱۵ خانوار به اینترنت پر سرعت متصل خواهند شد، گفت: لارستان ،سومین شهرستان در استان فارس است که به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهد شد. اواعظی همچنین از ساخت یک ساختمان جدید پست در لارستان خبر داد و  هدف خود را از سفر به استان فارس و منطقه لارستان را بررسی مشکلات و توسعه خدمات اینترنتی، پست و پست بانک در روستاها برشمرد و خاطر نشان کرد: در اسرع وقت این مشکلات ارتباطاتی منطقه لارستان و حومه رفع خواهد شد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا