در جلسه تودیع و معارفه فرمانداری لارستان چه گذشت؟!

image.php

منیره جهانبین/ صحبت: جلسه شورای اداری لارستان بمنظور تودیع و معارفه فرماندار جدید این شهرستان با حضور هادی پژوهش جهرمی معاون سیاسی استانداری فارس، سید یحیی هاشمی مدیرکل دفتر سیاسی این استانداری, علی اکبر نجیب زاده فرماندار سابق لارستان, جمشید جعفرپور نماینده شهرستان های لارستان،خنج و گراش در مجلس,جلیل حسنی فرماندار جدید فرمانداری ویژه لارستان، حجه الاسلام رمضانی امام جمعه موقت شهر لار، شیخ صالح انصاری مدیر مدرسه علوم دینی اوز, ائمه ی جماعت تشییع و تسنن، مسئولین و معتمدین لارستان، پنج شنبه ۱۱ شهریور ماه ۹۵ در سالن شهید امامی فرمانداری لارستان برگزارشد.
به گزارش صحبت در ابتدای این جلسه مسعود راسخی معاون سیاسی فرمانداری ویژه ی لارستان که قریب یکماه سرپرستی فرمانداری لارستان را به عهده داشتند ضمن عرض خیر مقدم به حضار از زحمات علی اکبر نجیب زاده قدر دانی و تشکر کرد و مقدم هیئت استانداری فارس و جلیل حسنی فرماندار جدید لارستان را گرامی داشت.
در ادامه امام جمعه موقت لار  حجه الاسلام رمضانی به نیابت از حجت الاسلام موسوی امام جمعه لار  ضمن گرامی داشت هفته دولت خاطر نشان کرد: پرچم خدمت از یک مدیر به مدیر دیگر تقدیم می شودو از فرماندار جدید خواست که ضمن اجرای سیاست عمومی دولت،سیاست کاری خود را حول محور عمرانی متمر کز کند و از همه ی ظرفیت های شهرستان بهره بگیرد.
شیخ صالح انصاری مدیر مدرسه دینی امام شافعی اوز سومین سخنران این جلسه بود که ضمن بیان مشخصات یک انسان از دیدگاه قرآن ، از خدمات نجیب زاده در جهت حفظ وحدت منطقه قدردانی و تشکر کرد. وی برای همه ی خادمان نظام علی الخصوص فرماندار جدید آرزوی موفقیت و توفیقات روز افزون نمود.
در ادامه جمشید جعفرپور نماینده شهرستان های لارستان،خنج و گراش در مجلس ضمن گرامی داشت یاد و خاطره ی شهدای هفته ی دولت رجایی و باهنر گفت:”مسئولیت یک فرصت و امانت است که در تداوم این فرصت خدمت به مردم نعمتی ست که به مسئولین نظام رو کرده است.” جعفرپور از خدمات ارزنده ی نجیب زاده در طول دو سال و نه ماه اخیر تشکر و قدردانی کرد و از حسنی فرماندار جدید لارستان خواست که تمام توانش را در جهت خدمت به مردم لارستان به کار گیرد. وی علت تاخیر یک هفته ای مراسم معارفه را لزوم ایجاد زمینه برای وحدت و همدلی بیشتر عنوان نمود!
علی اکبر نجیب زاده فرماندار سابق لارستان و فرماندار فعلی مرودشت سخنران بعدی جلسه بود که ضمن تشکر و قدردانی از مسئولین معتمدین و ائمه جماعت حاضر در جلسه، از وحدت مثال زدنی میان تشییع و نسنن لارستان سخن گفت و خاطر نشان کرد: در مدت تصدی فرمانداری لارستان تمام سعی و تلاشم را کردم که وحدت را در منطقه حاکم کنم و به مسائل اختلافی ورود پیدا نکنم.
وی افزود: همواره سعی کردم در جهت احقاق حق و دفاع از حقوق مردم صراحت لهجه داشته باشم، با صداقت با مردم برخورد کردم و جلو رانت و سو استنفاده ی مالی را در زمان تصدی ام در این سمت گرفتم.
” وی با بیان این که این دولت یک دولت نجیب و مظلوم است که اقدامات صورت گرفته در آن کمتر دیده و بازگو شده تصریح کرد:” در زمان فرمانداری ام ۶۲۰ میلیون تومان بدهی دولت سابق را پرداخت کرده ام ،همچنین در حوزه راه ضمن اینکه همیشه معتقد بودم در حق لارستان نسبت به سایر شهرستانها کم لطفی شده ولیکن در این دولت ۵۰ کیلومتر جاده دو بانده اجرایی شده و قریب به ۵۱ کیلومتر در دست اجرا داریم، وی افزود: راه لار-بستک بعد از گذشت ۳۰ سال استارت آن در این دولت زده شد،در بحث فرودگاه از سال ۸۹تا۹۱ تنها یک میلیارد و دویست میلیون تومان بودجه اختصاص پیدا کرده بود در حالی که از سال ۹۲ تا ۹۵, ۲۵ میلیارد تومان بودجه تزریق شده است،
در بخش برق شهرستان از سال ۸۴ تا ۹۱,  ۱۸ میلیارد تومان، در حالی که در این دولت ظرف مدت ۳ سال ۳۶ میلیارد تومان هزینه شده، همچنین در بحث گاز منطقه که در این دولت ۲۴ میلیارد تومان جذب بودجه شده است. وی تاکید کرد این مهم با همراهی مسئولان منطقه حاصل شده و قطعا کار یک شخص به تنهایی نمی تواند باشد.
نجیب زاده ضمن اشاره به این مهم که به عنوان یک نیروی اجرایی نه سیاسی باید از اقدامات دولت دفاع کنم به مصوبات دولت سابق که در این دولت اجرایی شده از جمله مرکز آموزش عالی،مرکز رشد و فناوری، نمایندگی وزارت خارجه و….اشاره کرد.
دکتر پژوهش معاون سیاسی استانداری فارس سخنرانی بعدی جلسه بود که ضمن گرامی داشت یاد و خاطره ی شهیدان و تقدیر و تشکر ازخدمات نجیب زاده در دوران تصدی این سمت به پیشینه ی تاریخی و ارزشمند خاندان آیت اللهی اشاره کرده و تصریح کرد که این خاندان نقش بسزایی در جهت وحدت و همدلی در بین جماعت تشییع و تسنن منطقه جنوب فارس داشته اند.
وی ضمن بازگو کردن این امر که امروز یک دست صدا ندارد و همه باید در کنار هم قرار بگیرند تاکیدکرد: نقد باید باشد و مردم باید دید گاهشان را بیان کنند ولی در پس این نقد یاس و نامیدی را در بین مردم رواج ندهیم. و به سمت تخریب و نابودی یکدیگر نرویم.
وی در پایان سخنانش به سوابق اجرایی جلیل حسنی در طول مدت خدمتش اشاره کرد.
در انتهای این جلسه که ۲ ساعت به طول انجامید بعد از این که حکم انتصاب فرماندار جدید فرمانداری ویژه لارستان قرائت شد، جلیل حسنی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره ی شهدای لارستان و منطقه و دولت از حضور، حاضرین در جلسه تشکر و قدردانی کرد و گفت:” من اعتقادم براین است بعد از فراز و نشیب های انقلاب،و تغییرات بسیار زیادی که صورت گرفته امروزه بحث شعار و توجیه کردن همدیگر و دعوت به همکاری از هم گذشته است، تنها راهی که بتوایم به دغدغه ی نظام بپردازیم و اقدام کنیم کار آمد کردن سیستم مدیریتی خودمان است.
وی تصریح کرد:”اگر می خواهیم کار کنیم باید وارد عرصه خدمات رسانی، همگرایی و همدلی شویم،و این مهم نیازمند به کار گیری نیروهای با انگیزه است چرا که من معتقدم نیروی توانمند بدون تمایل کارایی ندارد و نیروی دارای انگیزه اما کم توان هم راه به جایی نمیبرد
 وی خطاب به مدیران گفت :”مدیران ما باید نیروهایی پرورش دهند که دوبال توان و تمایل همراه با اهرمهای انگیزشی و آموزشی داشته باشند که در کنار آن باید انسجام وهماهنگی هم ایجاد شود و این هماهنگی از فرمانداری و نهادهای اجرایی که موتور محرکه ی اجتماع هستند باید آغازگردد.
 حسنی با تاکید بر اینکه نگرش ها در جای خودش قابل احترام هست، ولی جایی که منافع ملی در جریان هست همه باید در کنار هم باشند ادامه داد:”اگر گرفتار مدیریت تعارضی به جای مدیریت تعاملی بشویم یقینا نمی توانیم موفق شویم، بنابراین تنها بایدبه دنبال همگرایی باشیم امنیت را برقرار کنیم و مشارکت داوطلبانه مردم را جلب کنیم.
فرماندار  فرمانداری ویژه لارستان ضمن یاد آوری این موضوع که اگر بخواهیم نتیجه مطلوب داشته باشیم باید مسائل و مشکلات هر حوزه ی کاری را در همان حوزه بررسی و مدیریت کنیم و پاسخ دهیم خاطر نشان کرد:”بنده علی رغم گرایش سیاسی تثبیت شده ای که از دوران دانشگاهی سال ۶۴ دارم اما در اقدام برای مردم ودر کار برای مردم هیچوقت حاضر نیستم اصالت سازمانی را فدای مصالح جناحی قومی و باند بازی کنم، چرا که اعتقاد من براین است که اگر می خواهم به دولت خدمت کنم بهترین راه, عرضه ی خدمت به مردم  است که این امر موجب کار آمدی یک مدیر خواهد شد.
تکمله:
از حواشی مهم این جلسه که بسیار جلب نظر می کرد حضور چشمگیر اقشار مختلف مردم برای قدردانی از علی اکبر نجیب زاده بود به نحوی که برخی حضار ایستاده جلسه را پیگیری کردند و جمعی نیز در بیرون سالن حضور داشتند.
در بدو ورود هیئت استانداری فارس جمع زیادی از فعالان اجتماعی لارستان در برابر فرمانداری, از آنها استقبال کردند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا