باز آمد بوی ماه مدرسه . بوی بازی های راه مدرسه

چنین گفت پیغمبر راستگوی                           زگهواره تا گور دانش بجوی

طلب العلم فریضتُ علی کل مسلم و المسلمه

⁠⁠⁠اطلبوا العلم ولو بالصين

همگی این احادیث در بزرگداشت علم آموزی و تأکید بر کسب علم هست. همه ساله با آغاز فصل پائیز ، بهار علم و دانش هم آغاز می شودو دانش آموزان و نونهالان و نوجوانان بخش صحرای باغ نیز همانند سایر همسالان خود با شور و شعف در پی فراهم آوردن وسایل تحصیل هستندتا هرچه زودتر و همراه باقی دوستان خود در اقصی نقاط جمهوری اسلامی باحضور در کلاس درس مشغول علم و آموزی شوند. ولی آنچه امسال مانند سالهای گذشته اولیاء را نگران کرده ، بحث عدم وجود معلم در پایه های متعدد است که خود موجب دلسردی نونهالان عزیز می شودکه با شوق و ذوق وافر هر روز به امید دیدار معلم خود از خواب بیدار شده و به مدرسه رفته ولی باز مثل روز قبل با جای خالی معلم روبرو شده و دست از پا دراز تر و با یأس و ناامیدی راه برگشت به منزل را در پیش می گیرند.

متأسفانه این رویه بشدت تأثیر منفی بر روحیه دانش آموزان بخش دارد و دانش آموزان را ازعلم و دانش دلسرد کرده و در بسیاری موارد در مقاطع بالاتر باعث کوچ و مهاجرت لستعدادها و نحبگان به شهرستان های دیگر و حتی استان همسایه شده و روز به روز سال به سال شاهد کاهش آمار محصلین بخش می شود.

امید که در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید مشکلات دانش آموزی بخش صحرای باغ و عمادده با اختصاص معلمین مجرب و دلسوز برطرف گردد و موجبات دلگرمی نوجوانان و قشر محصل و همچنین خانواده های آنها را فراهم نموده ، بار دیگر شاهد رونق و شکوفایی استعدادهای عزیزانمان باشیم.

همچنین با توجه به آمار چند هزار نفری دانش آموزی و همچنین فاصله بخش تا مرکز شهرستان و دارا بودن اکثر فاکتورهای مورد نیاز با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان لارستان و همچنین فرمانداری ویژه و نگاه ویژه نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و ارگان های مربوطه امید است هر چه زودتر شاهد استقرار نمایندگی اداره آموزش و پرورش در سطح بخش صحرای باغ باشیم تا بخش عمده ای از مشکلات قشر فرهنگی و دانش آموزی مرتفع گردد.

محمد درویشی . عضو شورای اسلامی عمادشهر

51

3 نظر

 1. سلام
  بله،بالاخره نیومدن دکترفانی وزیراموزش وپرورش به صحرای باغ نتیجشون داد….
  اگه یادتون باشه مسئولین محترم شهرستان وزیرروهمه جابردن الاصحرای باغ !!!!چه حکمتی داشت الله اعلم!!!!
  به هرحال امیدواریم این مشکل هرچه سریعترحل بشه

 2. سلام. بالاخره توی همین یکی دو روز آینده معلم هم میاد .ولی بدتر از نبود اون،متاسفانه ساختمان فرسوده مدرسه انصاری یک ،تامل برانگیزه،کلاسهایی کوچیک بدون تهویه ونبود روشنایی استاندارد ودرست،فاقد ایمنی،پر از دانش آموز وبدون تجهیزات مناسب و……‌…فکری به حال اینها باید کرد…هر بار که پیگیری میشه میگن قراره نوسازی بشه….حالا کی بشه الله اعلم

 3. با سلام خدمت شما دوستان عزیز
  باید عرض کنم که با داشتن مدیرانی که میشینند ته دیگ آموزش و پرورش لار درست بشه بعد برن دنبال معلم
  نباید انتظار بیشستر از اینم داشت
  شما دوستان عزیز عمادشهری بدونبد که نتایج دانش آموزانتون در مدارس نمونه دولتی و مخصوصا کنکور در رغبت معلمین بسیار تاثیر گذار می باشد تا به شهری بیایند و تدریس کنند
  من به شخصه معتقدم باید معلمین از بین همین دانش آموزان خودمان باشد
  اینکار فقط و فقط با جهت دهی درست دانش اموزان به طرف دانشگاه تربیت مدرس و دبیری امکان پذیر است
  حال اینکه فلانی از بیرون رفتن بچه های عمادشهری ناراضی هستش هیچکاری برای جذب رشته بودجه معلم و سایر نیازمندی های این مهم انجام نمیده
  و انتظار داره همه در عمادشهر بمونن و زیر دست این آقا درس بخونند
  یک استبداد پوچ و مفته خودش هم میدونه متاسفانه ولی ملت هنوز حواسشون نیست
  خیرین محترم افرادی در عمادشهر وجود دارند که بتونند دقیق راهنما باشند
  از کسانی که بیست و اندی سال هستش در مدارس هستند انتظار هیچ جنبشی نداشته باشید
  از دانشجویان خودتون کسانی که بیرون از عمادشهر هستند استفاده کنید راهنمایی بگیرید.
  میتونم قسم بخورم کمک کردن به یک دانش آموز و جهت دهی درست این دانش اموز به سمت دانشگاه به سمت رشته مورد قبول و مورد نیاز جامعه می تواند از صد مسجد و آب انبار مورد نیاز تر و پر ثمر تر باشه .

  هم شهری های عزیز و بزرگوار
  هم اکنون مدارس روش تصفیه ای به خود گرفته که باید مثلا دانش آموز پنجم ابتدائی به اندازه دوم راهنمایی سابق سطح سواد داشته باشه و قدرت استدلال داشته باشند.
  روی دانش اموزانتون کار کنید و قوی شان کنید
  به امید روزهای خوب

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا